Конфлiкт мiж Амерекою та КНДР ,а звинувачують Україну.
Світ

Конфлiкт мiж Амерекою та КНДР ,а звинувачують Україну.

“Південмаш” підозрюють у тому, що Північна Корея використовувала ракетні двигуни українського походження. Підозру висунули автори статті у американському часописі. Успіхи Північної Кореї у міжконтинентальній балістиці не на жарт розлютили Президента США. І тепер Дональд Трам та Кім Чен Ин обмінюються погрозами ядерного удару.

“Є варіант, що ці двигуни надходили з України, ймовірно, незаконно. Найбільше питання, скільки цих двигунів в Північній Кореї і чи допомагають їм українці зараз. Я цим дуже занепокоєний”, – заявив експерт IISS Майкл Еллеман.

Ці слова американського військового експерта – фактично звинувачення у недотриманні Україною режиму контролю за ракетними технологіями. Цей документ ООН держава підписала ще в 1998 році. Найменші його порушення загрожують Україні економічними і політичними санкціями. Висновки ж експерт зробив на підставі фото сумнівної якості і власних спостережень. Українці докази вважають абсурдними.

Ці ракети включно з лініями виробництва були знищені. Знищені також компоненти до цих ракет в рамках ліквідації ракет малої та середньої дальності,

– розповів військовий експерт Григорій Перепелиця.

Згідно з РКРТ, Україні заборонено випускати бойові ракети радіусом ураження більше, ніж 500 кілометрів. Деталі: двигуни, бортову апаратуру і навіть програмне забезпечення можемо постачати лише членам цього ракетного контролю. Це такий собі закритий клуб, і Північна Корея до нього не входить. А от Росія – одна з не багатьох країн, яка продовжує торгові відносини з КНДР. І під виглядом якогось гумконвою до республіки цілком могли завезти балістичний конструктор.

Ця інформація не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів, 

– зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За радянських часів розробка балістичних ракет була сконцентрована у Москві, а вузли виготовлення розкидані по всій території Союзу. Після розпаду СРСР, Росія, на відміну від України, не припинила своїх ядерних програм, а навпаки нарощувала потужності смертельного виробництва. Донедавна двигуни Дніпровського заводу “Південмаш” були основою російського ракетобудування. І навіть зараз підприємство зобов’язане виконувати контракти, підписані до 2013 рок.

Загрузка...

Post Comment