Яким буде 26-й рік Незалежності України?
Україна

Яким буде 26-й рік Незалежності України?

26-й рік Незалежності України буде підготовчим до періоду дуже важливих і масштабних трансформацій, велика частина яких буде розгортатися в наступні роки – з кінця 2018 го і в 2019-2020 роках. Але саме в рамках 26-го року сформуються напрямки, в яких будуть розвиватися територіальні проблеми і політичні конфлікти, кульмінація яких припаде на наступні роки.

Перша половина 26-го року Незалежності України буде відносно спокійною – до кінця 2017 го – початку 2018 року більшість процесів в країні будуть протікати в руслі вже намітилися раніше тенденцій. До початку-середини 2018 року триватиме зміцнення і навіть зростання економіки.

У вересні-жовтні 2017 го можуть намітитися нові перспективи міжнародного співробітництва, буде можливий прогрес в міжнародних відносинах, в тому числі економічних.

В цей же період активізуються процеси з врегулювання ситуації на Донбасі з використанням дипломатичних інструментів, участю міжнародних сил і партнерів. Не виключено, що це станеться після деякого загострення у вересні-початку жовтня, яке призведе до пошуку нових рішень.

Серйозних військових загострень до кінця весни 2018 року, швидше за все, не буде. Можливо, навіть намітяться нові перспективи і плани врегулювання тривалих територіальних проблем. При цьому внутрішньополітична ситуація залишатиметься досить складною і вже з вересня-жовтня будуть можливі локальні і політичні кризи. Правда, як мінімум, до кінця 2017 початку 2018 року, влада буде вдаватися не тільки утримувати всі політичні конфлікти в щодо безпечних рамках, а й знаходити можливості для зміцнення своїх позицій.

Ситуація почне змінюватися з кінця 2017 го – початку 2018 року. У грудні-січні будуть можливі гучні політичні, парламентські і корупційні скандали, які призведуть до посилення тих, хто протистоїть діючої влади. Також в рамках процесів врегулювання територіальних проблем відбудуться важливі поворотні події.

Кульмінація в розвитку політичних і парламентських конфліктів припаде на травень-серпень 2018 року.
З цього періоду політичні протиріччя будуть посилюватися, ситуація в парламенті і в стосунках структур, пов’язаних із законодавчою і правоохоронною діяльністю, почне загострюватися. Можливо початок парламентської кризи. Не знаю, чи призведе це до дострокових парламентських виборів, але кульмінація в розвитку політичних і парламентських конфліктів припаде на травень-серпень 2018 року і буде пов’язана з вимушеними змінами в структурах і органах влади.

Ситуацію в парламенті буде дуже складно утримувати в колишніх рамках вже починаючи з весни 2018 року, але, можливо, політичні рішення для розв’язання парламентської кризи будуть прийняті навесні-влітку 2018 року, а спроби його дозволу через вибори будуть перенесені на період з осені 2018 го .

Період з березня 2018 року стане ключовим і найскладнішим в рамках 26-го року Незалежності у всьому, що стосується внутрішньої ситуації в країні. До кінця 2018 року в політиці можуть бути запущені закулісні і таємні процеси, кульмінація яких доведеться вже на 2019 рік і призведе до великої плутанини, затяжної політичної кризи і спірним результатами виборів. В цей час в політичному житті країни почнеться період кулуарних політичних воєн. Це буде час масштабного використання брудних методів політичної боротьби, скандалів, підривних дій і пропаганди.

Особливо важливі події в прояві цих процесів в рамках 26-го року Незалежності відбудуться з травня по серпень і можуть принести трансформації в політичних союзах, зміни в структурах і органах влади (особливо пов’язаних з силовими, правоохоронними, правовими функціями), скандали, які дискредитують політичних лідерів і політичні структури.

В цей же час з березня 2018 року почнуть відбуватися напружені трансформації в територіальних питаннях. Ці теми також стануть предметом спекуляцій, в їх розвитку буде багато прихованого і неоднозначного. Можливо, в цей час почнеться загострення ситуації з Донецько-Луганським регіоном, яке буде використовуватися однією зі сторін як інструмент досягнення політичних цілей.

Тут можливі два варіанти розвитку подій. Перший пов’язаний з тим, що влада почне використовувати нові стратегії в спробі вирішити територіальні проблеми напередодні виборів. В такому випадку дуже багато піде не так, як планувалося, а помилки призведуть до того, що загострення розтягнеться на 2019 рік, принесе багато втрат (в тому числі, репутаційних).

З березня 2018 року почнуть відбуватися напружені трансформації в територіальних питаннях.
Другий варіант пов’язаний з тим, що з березня 2018 року протистоять чинній владі сили почнуть новий етап підривних дій в усьому, що стосується територіальних питань. У цьому варіанті загострення ситуації також розтягнеться на 2019 рік, з тим же ефектом. У будь-якому випадку з березня 2018 року тема регіональних конфліктів буде дуже інтенсивно використовуватися, як інструмент політичної боротьби і ідеологічного впливу.

При цьому якщо до травня-червня 2018 року зміни в ситуації з непідконтрольними територіями будуть відбуватися переважно в рамках політичних і правових процесів, то в період з травня і до кінця серпня 2018 року цю ситуація вийде на перші плани в зв’язку з силовими і військовими темами. Як мінімум, в цей час будуть можливі зміни у всьому, що стосується участі армії і силових структур у вирішенні конфлікту, будуть можливі серйозні військові загострення.

Також з березня 2018 року може почати погіршуватися ситуація в економіці, як в зв’язку із загальносвітовими тенденціями, так і в зв’язку з тим, що в цей час буде здійснено ряд популістських кроків. У період з березня до початку вересня 2018 року, швидше за все, будуть тільки закладені причини небажаних фінансових і економічних процесів (коливання курсу і цін), які проявляться більш явно в 2019 .

За матеріалами ТСН..tsn.ua.

Загрузка...

Post Comment