Так все гарно починалось, але чомусь не вийшло.
Росія

Так все гарно починалось, але чомусь не вийшло.

На Нижньо-Бурейской ГЕС, яка була запущена Володимиром Путіним 3 серпня, стався прорив води. Загрози машинного залу немає, для ліквідації наслідків у водосховищі стали знижувати рівень води

На Нижньо-Бурейской ГЕС підтопило пристанційну майданчик через пошкодження лівобережної опори сегментного затвора в прольоті № 1. Про це йдеться в повідомленні Міненерго, що надійшов в РБК. При інциденті ніхто не постраждав, обладнання машинного залу станції також не отримало ушкоджень.

На ГЕС працює тільки один з п’яти сегментних затворів, які регулюють рівень холостого скиду води з водосховища. Це затвор в першому прольоті, на якому і сталася аварія.

«Ведеться спрацювання (зниження рівня води. – РБК) Нижньо-Бурейского водосховища з метою здійснення ремонтно-відновлювальних робіт», – йдеться в повідомленні. Осушується Пристанційна майданчик.

Витрата води зараз знаходиться на рівні 2600 куб. м в секунду, що в три рази менше максимально допустимого рівня (7500 куб. м в секунду. Вода зливається через один проліт, це виглядає страшно, але населеним пунктам не загрожує, запевнив РБК джерело, близьке до одного з контрагентів Нижньо-Бурейской ГЕС. Ширина річки Бурея становить кілька сотень метрів; крім того, вона обміліла при будівництві, так що рівень води в нижньому б’єфі (частина річки, яка примикає до греблі з нижньої сторони) практично не підвищується, пояснює він.

У прес-службі МНС Росії по Амурській області РБК повідомили, що в Бурейский район виїхала оперативна група. Обласне МНС організувало оперативний штаб, який займається моніторингом рівня води. «З главами муніципальних утворень, які розташовані нижче за течією, проведено нараду, для того щоб поставити завдання», – повідомили РБК в прес-службі, зазначивши, що населеним пунктам загрози немає.

Президент Володимир Путін дав команду на пуск перших гідроагрегатів Нижньо-Бурейской ГЕС 3 серпня 2017 року, говориться в повідомленні на сайті «РусГідро», яка будує ГЕС. Тоді гендиректор «РусГідро» Микола Шульгін заявив, що перші гідроагрегати пройшли весь цикл необхідних випробувань.

Будівництво ГЕС почалося в серпні 2010 року в присутності Путіна. У квітні 2016 року було перекрито річка Бурея, і влітку зведена ґрунтова гребля гідроелектростанції. У березні 2017 року розпочалося наповнення водосховища. Генпідрядником на будівництві ГЕС була компанія «Трест Гідромонтаж», 59% якої належить ПЕК «Мосенерго» Ігоря Ротенберга (за даними СПАРК на 30 червня 2017 року).

Загрузка...

Post Comment