Євген Нищук про резонансне осквернення Ікон Революції по вулиці Грушевського
Україна

Євген Нищук про резонансне осквернення Ікон Революції по вулиці Грушевського

З великим сумом дізнався про знищення графіті на вулиці Грушевського – так званих «Ікон Революції». Зізнаюсь, був заскочений цією новиною. Здавалося б, після подій Революції Гідності, свідками і учасниками якої ми були; після Небесної Сотні; на третій рік війни, такі речі мали бути неможливими і неприпустимими.

Створено «Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності»; спільно з колегами ми працюємо над створенням Меморіальної кімнати у Будинку профспілок у серці Майдану Незалежності; артефакти нашої боротьби виставляють в експозиціях по всьому світу, кадри з Майдану, з палаючої вулиці Грушевського з’являються і у документальних фільмах і художніх роботах відомих голівудських режисерів. Сам я особисто дуже часто бачу цей вогонь уві сні і мимоволі здригаюсь від запаху паленого, яким було тоді просякнуто все навколо.

Кожна каска, кожен інструмент, кожен малюнок створений у той історичний не лише для нас, а й для всього світу час, вже є ІСТОРІЄЮ і потребує збереження. Адже в найменшому артефакті – вже сторінка з життя НАШОГО НАРОДУ.

Ці графічні картини мали в собі дух нашої боротьби. Шевченко, Леся, Франко – наші пророки – були з нами пліч-о-пліч на Майдані. Ми «рвали кайдани», а вони були нашими оберегами.

Не знаю, чим керувались ініціатори цієї «геніальної ідеї», а більше – не можу уявити, в кого могла піднятися рука просто їх змити. Одне знаю – це було неприпустимо та недалекоглядно. Втім, якщо малюнки замалювали не просто так – мушу засмутити ініціаторів – ці Ікони вже давно не лише на стінах – вони у серцях українців.

Зі свого боку вже днями вже планую зустріч з представниками м. Київ та Музею Революції Гідності, аби обговорити можливості внесення ще не внесених подібних арт-об’єктів до переліку пам’яток історії та варіанти їх збереження, накшталт заскленого фрагменту однієї з колон Головпоштамту, розписаної в часи Помаранчевої Революції.

Щодо «Ікон Революції”, то шукатимемо з колегами варіантів їх поновити в той чи інший спосіб. Не одне століття український дух намагались знищити, але ми вистояли і стали ще сильнішими.

Євген Нищук

21231911_1222214527883593_5913949691549767455_n

 

Загрузка...

Post Comment