У Раді підтвердили, що витратили 1,46 млн на експозицію прапора
Україна

У Раді підтвердили, що витратили 1,46 млн на експозицію прапора

Тендер не оголошувався, оскільки вартість робіт склала 1,4 млн грн, тоді як за законом тендер оголошується, якщо вартість робіт перевищує 1,5 млн

У Верховній Раді підтвердили, що вартість робіт з облаштування експозиції “Прапор України” в будівлі парламенту склала більше 1,4 млн грн, виконавець робіт був обраний без тендеру. Про це повідомила прес-служба апарату Ради.

Там пояснили, що експозиція була побудована в рамках створення у Верховній Раді музею українського парламентаризму.

Рішення щодо виконання цих робіт прийняв комітет з питань регламенту, він дав згоду на експертизу і виділення відповідних коштів у межах видаткової частини чинного річного бюджету парламенту.

У прес-службі зазначили, що основними складними моментами при реалізації були стислі терміни (рішення прийнято комітетом наприкінці липня поточного року, а кінцевий термін виконання робіт – до Дня прапора 23 серпня) і наявність високого рівня компетенції у фірми-виконавця в обробці білого італійського мармуру, ідентичного тому, який використано в інтер’єрі будівлі Ради.

Проектно-кошторисну документацію підготувало ТОВ Граужис і партнери.

“По проекту було проведено експертизу кошторисної документації та отримано експертний звіт ТОВ Будпроектекспертиза, згідно з яким загальна вартість робіт в поточних цінах станом на 12 липня 2017 становила 1458,595 тис грн”, – сказано в повідомленні.

При цьому, тендер на виконання робіт не проводився, оскільки, як зауважили в Раді, законом визначено, що тендер проводиться в разі, коли вартість товару, послуги дорівнює або перевищує 200 тис грн, а робіт – 1,5 млн грн.

Згідно з повідомленням, роботи були виконані ТОВ Будівельно-реставраційна фірма Відродження, договір з ними був укладений 25 липня.

“Необхідно зауважити, що до реалізації такого проекту можна залучати тільки організації, що мають відповідний сертифікат на виконання реставраційних робіт історичних будівель 4-5 рівня категорії складності. Нагадаємо, що будівля парламенту є пам’ятником архітектури”, – сказано в повідомленні.

На виготовлення порталу пішло більше трьох кубометрів мармуру. Вартість матеріалу в загальній сумі витрат склала майже 90%.

“Стверджуючи, а в сьогоднішніх обставинах і зброєю захищаючи від російського агресора незалежну Українську державу, відроджуючись як зріла державна нація, ми повинні зрозуміти необхідність вшанування наших національних і державних реліквій – символів нової державності”, – наголосили в прес-службі парламенту.

Там також додали, що проектом передбачено створення ще двох порталів для експозиції Конституції України та Пересопницького Євангелія в кулуарах другого поверху.

В апараті ВР зазначили, що робиться це все “з метою інформування суспільства про історію, традиції, сучасний розвиток парламентаризму в Україні…”.

Фото: rada.gov.ua

Експозицію 23 серпня відкрив спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У ній представлено прапор України, який вперше внесли до сесійного залу 24 серпня 1991 року.

Загрузка...

Post Comment