Україна – Польща. Незручні моменти.
Соц мережі

Україна – Польща. Незручні моменти.

Вчора більшість ЗМІ опублікували інформацію про дискримінації українців в Польщі.  У Центрі з моніторингу расової та ксенофобської поведінки на своїй сторінці у Facebook. Все так, але є одне “але”.

Більшість коментаторів поляків на сторінці засудили цей вчинок, а прокуратура вже зайнялась цією справою. Власник істерично пояснює, що помилився. В коментарях є дуже раціональні думки, по типу: Чому пан вирішив, що то українці ? Якщо таке будуть робити в Польщі, то те саме можуть почати робити і в Англії,  і в США, та інших країнах, в яких сьогодні працює багато поляків. Особисто на мою думку, все зводилось до того, що то є недостойна поведінка польського пана.  На жаль, подібних організацій у нас не має взагалі, тому багато чого ми просто не помічаємо. Так трапляються “радіКАЛИ”, але переконаний, то неуки, які шукають винних в своїх невдачах по життю, які намагаються звеличити себе, принижуючи інших.

Кожна людина хороша, до тих пір, поки не підтвердила зворотнього.

На перший погляд, мені це здалося занадто примітивним, але як показує практика, то тільки на перший погляд. Чиновник, політик, працівник державних органів, який не дай Бог поступився один раз. Один невеличкий скандал – і все. Більше ніколи в житті така людина не зможе отримати жодної відповідальної посади. Ні при яких умовах людина не зможе змити з себе провину. Можливо саме завдяки цьому принципу у розвинених країнах живуть набагато краще, ніж у нас. Про кількість скандалів та їх наслідки в нашому суспільстві знає чи не увесь світ, але вони не мають жодних наслідків.

Сьогодні при владі, в опозиції, на містах, у провладних кабінетах є занадто мало людей, які мають незаплямовану репутацію. Коли у нас буде працювати простий принцип.

Кожна людина хороша, до тих пір, поки не підтвердила зворотнього.

Тоді напевно і почнемо жити, як люди.

Діти не відповідають за злочини батьків, а нащадки за злочини пращурів.

І напевно головне:

І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.

Давайте разом ставати мудрішими. А особливо раджу журналістам показувати всю картину, а не лише її частину. Так, правда, в Польщі є люди, які сьогодні вважають українця чи не найстрашнішим ворогом, але таких людей сьогодні не так багато, як того хочуть у Кремлі.

Так в Україні теж є люди, для яких Польща є ворогом ще страшнішим ніж Кремль, але треба розглядати усю картину, а не вирвані з неї фрагменти. За пів року в Варшаві я жодного разу не чув, сварки, лайки, матюків. Ні між поляками, ні тим більше до мене.

Можливо, то просто випадково, а можливо тому, що я маю гарну освіту, гідне виховання, цікаву роботу і спілкуюсь в такому колі, яке живе тим, щоб показати Польщу краще ніж вона є, і це прагнення позитивно впливає на все навколо. Так, тут помітив досить часто, навіть, простий водій таксі прагне показати, що Польща, то вже давно Європа. Їм є чим пишатись, так само як і нам українцям. Тому, як на мене, краще вчитися на гідних прикладах, і навіть у такій ганебній ситуації я бачу, як громадська організація з одного папірця, та пихатого комерсанта зробила гучний скандал. Скандал, який безперечно стане прикладом для багатьох інших.

На останок розповім вам історію.

Одна моя землячка з Харкова дуже гарно закінчила школу, склала ЗНО, майже все на відмінно, але вступити до нашого Українського ВУЗу на бюджет не змогла.  Не склавши руки заявила:

Буду пробувати себе в Польщі.

Довга історія про те, як їй селом збирали гроші на дорогу, але по факту вона успішно склала іспити в Польщі. Здавала екзамени на англійській мові. В результаті їй запропонували контракт. Далі кажу те, що бачив колега який супроводжував це талановите чудо.

Почувши, що їй світить лише контракт, дитина впала в істерику, адже це все означало крах мрій.

Вся історія закінчилась тим, що Польська сторона знайшла спонсора, який оплатив навчання цієї дитини. Сьогодні вона вчиться за рахунок спонсора і отримує стипендію. Після того, як вона закінчить навчання, вона буде зобов’язана відпрацювати деякий час у спонсора. По суті, то такий собі аванс, або кредит, але напевно краще ніж повертатися до себе в село пасти корів та мріяти.

Ще одна цікава деталь: дівчинка стане біохіміком, буде розробляти нові ліки і, можливо, про неї колись напишуть.

Українка створила ліки від раку, СНІДу. Усі дружно натиснуть лайк, і скажуть: отакої, знай наших.

На справді, вся ця історія про нашу біду в освіті. Освіта з кожним днем стає все дорожчою і не рідко, коли дійсно мотивовані, розумні діти просто не можуть отримувати можливість навчатися.

Не дивлячись ні на що, переконаний все буде добре. І черговий раз закликаю.

Ви представляєте велику Українську Націю, завжди та всюди. Завжди думайте про наслідки своїх дій та слів.

Гірше ніж ставиться до українця корупційна система, не ставиться ніхто. Створити такі умови як у нас, це міг тільки справжній кат мого народу.

Хто пропустив раджу матеріал про те, як Німеччина гине від засилля Емігрантів 🙂 

та Українець очима Німця. 

Запрошую до дебатів, до себе на сторінку. OLEX – Live і так, то правда, що перебуваючи за кордоном за Україну стає ще тривожніше та ще більш прикро. При всій повазі, до світу, Україна – це його перлина. З народом здатним на самопожертву, з людьми безмежними на таланти. Все буде добре, але для того щось маємо робити.  (В голові звучить: на Україну повернусь, через роки, через віки 🙁 ) Напевно на сьогодні досить.  Дякую.

P.S Багато цікавих фото там.

Загрузка...

Post Comment