Україна

Журналісти стверджують, що «ПриватБанк» – має великі проблеми.

«ПриватБанк», націоналізований спеціальною постановою уряду в грудні 2016 року, незабаром може бути оголошений «проблемним», а пізніше – визнаний банкрутом

Кабінет міністрів в кінці 2016 року затвердив безпрецедентне рішення про націоналізацію найбільшого комерційного банку країни. Верховна Рада прийняла спеціальний закон, за яким вклади населення в «ПриватБанк» гарантуються державою.

У США назвали Нацбанк України найбільш корумпованим
Національний банк України повинен присвоїти «ПриватБанку» статус «проблемного» через прострочення по виплаті кредиту рефінансування. Сума заборгованості – майже 12 мільярдів гривень.

«Проблемність, відповідно до закону« Про банки і банківську діяльність »(ст. 75 п.2), – присвоюється в разі, якщо« банк не виконав вимогу вкладника або іншого кредитора, строк якої настав п’ять і більше робочих днів тому ». Невиконання ПриватБанком закону – у наявності: прострочення перевищила місяць. У зв’язку з чим, в Нацбанку вже зобов’язані були прийняти постанову під грифом «банківська таємниця» про присвоєння банку статусу «проблемного» (після чого. При невиконанні вимог закону банк повинен бути віднесений до неплатоспроможним) », – цитує в своєму блозі законодавство журналіст Олександр Дубинський.

Згідно із законом, на проблемні банки НБУ накладає ряд обмежень за розрахунками в національній та іноземній валюті. Головна загроза «ПриватБанку»: якщо протягом 180 днів банк не призведе свою діяльність у відповідність до законів, йому загрожує визнання неплатоспроможним і подальше банкрутство.

Дубинський намір отримати офіційну відповідь від НБУ про статус «ПриватБанку» і інформацію про погашення заборгованості. «Таким чином, якщо протягом 6 місяців кредит рефінансування не буде погашений – Приватні може бути визнаний банкрутом вже в березні-2018. Нагадаю, закон про введення держгарантій по 100% суми вкладу в Приватбанку для приватних клієнтів, ініційований президентом і прийнятий Радою, – цим же президентом досі не підписаний ».

Раніше НБУ спробував забрати у власність привабливий об’єкт застави – зерновий термінал. Під заставу терміналу «ПриватБанк» отримав рефінансування на 3,6 мільярда гривень.

З посиланням на politeka.net

Загрузка...

Post Comment