Україна

Луценко розповів про нові факти – по резонансному вбивству Вороненкова .

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив у понеділок про розкриття вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова в Києві, передає Ukr.Media. За версією слідства, замовником злочину виступив колишній цивільний чоловік вдови політика Марії Максаковою росіянин Володимир Тюрін.

Нагадаємо, з Росії в Україну Вороненков разом з дружиною, також колишнім депутатом Держдуми Максаковою, поїхав в минулому році і незабаром отримав там громадянство. Сам він пояснював це політичними причинами.

Проте вже 23 березня Вороненков був убитий в центрі Києва. Його охоронець, співробітник однієї з українських спецслужб, поранив вбивцю, який пізніше помер у лікарні. Слідству вдалося затримати двох підозрюваних у причетності до організації вбивства, ще двоє оголошені в розшук.

Організатори і виконавці

Луценко заявив, що в ході розслідування резонансного вбивства слідство встановило всіх виконавців і організаторів злочину, а справу направлено на розгляд у суд.

“За результатами масштабного розслідування вдалося встановити всіх учасників злочинної групи, в тому числі замовників, організаторів і виконавців, причетних до цього вбивства. Вдалося відтворити повну хронологію подій, від підготовки злочину до затримання підозрюваних осіб”, — заявив Луценко.

Він розповів, що вбивство скоїв українець Павло Паршов “за попередньою змовою з громадянами України Юрієм Василенком, Олександром Лосем, Ярославом Левинцом і Ярославом Тарасенко”. Паршов був убитий охоронцем Вороненкова при спробі покинути місце злочину. Однак українським правоохоронцям вдалося затримати Лося і Тарасенко, зараз вони перебувають під арештом. Левинець і Василенко оголошені в розшук.

За словами генпрокурора, безпосереднім замовником злочину виступив колишній цивільний чоловік вдови Вороненкова Тюрін. При цьому, підкреслив Луценко, вбивство планувалося “керівництвом ФСБ спільно з керівниками злочинного світу Росії”.

Примітно, що представники українських правоохоронних органів вже в перші години після вбивства Вороненкова заявляли, що за цим нібито може стояти Росія. У Москві такі твердження спростовували. Як зазначив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, подібні вигадки “про горезвісний російський слід” є абсурдними.

Українські правоохоронці офіційно підозрюють Тюріна в причетності до вбивства Вороненкова, вони мають намір вимагати у РФ його екстрадиції. На думку експертів, Росія на це не піде.

“В даному питанні необхідно враховувати, що, згідно з чинним законодавством, громадяни Російської Федерації, які вчинили злочин на території іноземної держави, не підлягають видачі цій державі”, — сказав адвокат Сергій Михайлов, зазначивши, що, на його думку, Тюрін не буде виданий українській стороні, навіть якщо такі будуть заявлені вимоги.

Український генпрокурор заявив, що також статус підозрюваного у справі за статтею “співучасть у вбивстві” може отримати син Тюріна — Дмитро, який, за версією слідства, займався підбором виконавців вбивства в Україні. На даний момент його процесуальний статус у справі не визначений.

Мотиви вбивства

Луценко розповів, що Вороненков дав свідчення в якості свідка по ряду кримінальних справ, які розслідуються в Україні, в тому числі у справі проти колишнього українського президента Віктора Януковича, що могло послужити мотивом для вбивства. Також, за словами генпрокурора, “Тюрін мав особистий мотив вбивства”.

Екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, який є свідком у справі про вбивство, заявив, що вдова Вороненкова довіряє результатам розслідування в Україні, хоча спочатку вона вважала неймовірною версію, що замовником виступив Тюрін.

“Я розмовляв з Марією, у нас спільна позиція, що ми довіряємо результатами цього розслідування і вважаємо, що слідство дійсно докопалось до правди. У той же час слід підкреслити, що у пана Тюріна не було прямого мотиву самого по собі замовляти це вбивство, і з самого початку цю версію, коли вона розглядалася, Маша вважала абсолютно неймовірною, тому що вона спілкується з ним, і для неї ці висновки, які були зроблені, — шок і особиста трагедія”, — заявив Пономарьов.

Докази

В ході прес-конференції, на якій керівництво генпрокуратури України оголосило про завершення розслідування, були надані докази підготовки злочину.

За словами першого заступника прокурора Києва Павла Кононенка, в організацію і виконання злочину безпосередньо на території України були залучені п’ятеро українців. Кононенко повідомив, що Тюрін, “використовуючи свої зв’язки в кримінальному світі України, залучив до виконання цього злочину свого давнього друга по криміналу Юрія Василенка, який був раніше засуджений у РФ”. У свою чергу Василенко, на думку слідства, сформував решту команди.

Представники прокуратури в якості доказу вини організаторів злочину пред’явили відео з камер спостереження, запису телефонних розмов фігурантів справи, знімки використаного зброї, документи про оренду і купівлю авто, які були використані для вбивства. При цьому, говорячи про причетність Тюріна до замовного вбивства, Луценко послався на дані головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України.

У свою чергу заступник генпрокурора Києва повідомив, що на причетність Тюріна до злочину вказує візит його сина в Київ навесні цього року, незадовго до вбивства, де він нібито зустрівся з організатора вбивства. “Двадцятого березня 2017 року на територію України літаком “Рим-Київ” прибуває громадянин РФ Дмитро Тюрін – син Тюріна. За даними ГУР, він привіз частину грошей (за вбивство – ред.)”, — повідомив Кононенко.

Луценко додав, що “слідством доведено факт перебування Дмитра Тюріна та організаторів вбивства в одному місці після прильоту Тюріна та їх контакт”.

При цьому, відповідаючи на запитання, яка сума була заплачена за скоєння вбивства, Луценко заявив, що “прокуратура не володіє цією інформацією”.

За матеріалами //ukr.media/.

Загрузка...

Post Comment