Світ

Мадрид пред’явив Барселоні ультиматум .

Прем’єр-міністр Іспанії просить каталонців надати роз’яснення з приводу незалежності. В іншому випадку Мадрид готовий прийняти інші заходи, передбачені конституцією.

Мадрид закликав каталонську регіональну адміністрацію офіційно пояснити, проголосила вона незалежність чи ні. Про це заявив прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой в середу, 11 жовтня, після засідання уряду. За його словами, кабінет міністрів вирішив направити офіційний запит Барселоні, перш ніж прийняти інші заходи, передбачені статтею 155 іспанської Конституції.

“Відповідь голови каталонської адміністрації визначить майбутні події, які відбудуться в найближчі кілька днів”, – попередив Рахой, додавши, що він має намір діяти “обережним і відповідальним” чином.

Напередодні депутати каталонського парламенту прийняли документ про незалежність республіки. Крім іншого, в ньому сказано: “Ми започатковуємо каталонської республіку як незалежної і суверенної держави”. Серед підписали декларацію також був глава Каталонії Карлес Пучдемон. При цьому, як заявив в інтерв’ю dpa представник каталонського регіонального уряду, мова йде про “символічному” проголошення незалежності, а документ є декларацією про наміри.

Барселона висловила готовність до діалогу

“Зараз чергу Рахоя робити хід. Нас попросили натиснути на гальма, і ми це зробили”, – заявив представник уряду автономії. Він підкреслив, що в Барселоні хочуть почати діалог і отримати пропозиції про посередництво в переговорах від різних “організацій і країн”.

Раніше Карлес Пучдемон анонсував перед каталонськими депутатами створення незалежної республіки, однак він тут же оголосив, що офіційне проголошення суверенітету відкладається на кілька тижнів. Своє рішення про незалежність він обгрунтував результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43 відсотки каталонців від 5,3 млн, які мають право голосу. З них 90 відсотків висловилися за суверенітет. Цей референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовано.

З посиланням на .dw.com/.

Загрузка...

Post Comment