Україна

Нахабство вищого гатунку з боку Угорщини – Сиярто «плюнув» в обличчя Климкіну.

Новий грандіозний скандал розгорається в стосунках між Україною і Угорщиною. Отримав продовження конфлікт через прийняття у Верховній Раді нового закону про освіту, який наказує закрити угорські, російські та інші школи з навчанням на мовах національних меншин

Напередодні глава угорської дипломатії Петер Сійярто відвідав Ужгород, де зустрівся з керівниками організацій закарпатських угорців. На пропозицію голови МЗС України Павла Клімкіна про проведення спільного візиту в Закарпатті для обговорення закону, Сийярто заявив, що його український колега запізнився з цією пропозицією, і «з закарпатськими угорцями потрібно було говорити до прийняття».

Клімкін же в своєму блозі скромно написав, що «випадково дізнався» про приїзд угорського колеги. Позицію керівника українського МЗС, мовчазно проковтнув відмову, розкритикував колишній дипломат Маркіян Лубківський.

«Не може міністр закордонних справ випадково« дізнаватися »про приїзд на його територію свого колеги без попереднього узгодження такого приїзду – існує міжнародно прийнята протокольна процедура! Що зробив МЗС Угорщини Петер Сиярто? Він відмовився зустрічатися з Палом Клімкіним на території України! Сиярто, по суті, «плюнув» в обличчя Климкіну, а потім, Україні та всім нам! Це – нечуване в дипломатії зневага! Нечуваний прецедент! Що повинен зробити Клімкін? Повідомити угорському колезі про неможливість прийняти його в Україні. Через відмову проведення двосторонньої зустрічі! Це було б правильно і гідно! Так зробили б все, але не ми! А наш міністр втерся! Це сором, пане міністре, а не дипломатія », – написав Лубківський в своєму блозі.

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко вже заявив, що Угорщина і Румунія поводяться «як шакали», накинувся на Україну через закон про освіту.

«Наші сусіди, угорці та румуни разом з росіянами, поводяться, як шакали, які нападають на пораненого лева. Нехай не тішать себе надіями. Сьогодні нам важко, але ми виздоровеем і станемо на ноги. При цьому ми ніколи не забудемо, хто скористався нашою слабкістю. Те, в чому звинувачують українську державу, – банальні маніпуляції і брехня. В Україні немає утиску нацменшин за мовою або чогось іншого. Більш того, це нонсенс, коли міністр Угорщини веде себе в нашому Закарпатті, як у себе вдома. За такі заяви його треба видворити з України і ніколи не пускати », – зазначив Ляшко.

Він також прокоментував вимоги Угорщини переглянути Угоду про Асоціацію України і ЄС: «А що стосується Угоди про асоціацію з ЄС, яке угорці хочуть переглянути, ми тільки« за ». Європа дала нам принизливо мізерні квоти на продаж нашої продукції, тому ми вимагаємо їх збільшити. Крім того, ми вимагаємо скасувати підвищення мит на нашу металопродукцію. Це помста Єврокомісії за те, що ми не хочемо продавати нашу сировину », – сказав Ляшко.

Скандал, всього скоріше, продовжиться в четвер у ПАРЄ, де з ініціативи Угорщини повинен обговорюватися питання про новий освітній закон України. Делегація з Києва досить незграбно намагається відбивати всі звинувачення,

За матеріалами .politnavigator.net/.

Загрузка...

Post Comment