Події

Найскандальніші пропозиції українських і світових політиків про врегулювання “кримського питання”. перелік.

Сьогодні в ПАРЄ президент Чехії Мілош Земан запропонував виплатити Україні компенсацію за окупацію Криму і закрити це питання. Земан не перший, хто запропонував узаконити російську окупацію Автономної Республіки Крим.  Нагадуємо, хто ще з українських і світових політиків пропонував змиритися з анексією півострова.

План Земана

Під час виступу перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі президент Чехії Мілош Земан, відомий проросійськими поглядами, запропонував зняти санкції з Російської Федерації, введені західними країнами за агресію проти України. Крім того, він запропонував “закрити питання” по Криму, заплативши Україні “або в фінансовій формі, або нафтою і газом”. При цьому факт анексії півострова Земан не заперечує, але, за його словами, спроби повернути Крим Україні неминуче приведуть до “європейської війні з Росією”.

Фото: EPA

План Артеменко

У лютому 2017 року американська газета The New York Times опублікувала статтю про “мирне плані” щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, розробленому народним депутатом України Андрієм Артеменко. За даними видання, напрацювання передали раднику президента США Майклу Флинну незадовго до його відставки. Артеменко говорив, що план розробляла “група депутатів” з різних парламентських фракцій. Автори “мирного плану” запропонували провести всеукраїнський референдум про передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років, в обмін на це Москва повинна вивести війська з Донбасу. Пізніше сам депутат спростовував інформацію про те, що в документі згадувалася оренда окупованого півострова. За словами Артеменка, він пропонував, щоб Україна і РФ підписали “угоду про статус Криму з використанням історичних прецедентів”.

Фото: Andrii Artemenko / Facebook

План Кіссінджера

 У грудні 2016 року німецький видання Bild повідомило, посилаючись на джерела в штабі обраного президента США Дональда Трампа, що колишній держсекретар Штатів Генрі Кіссінджер розробляє для Трампа план по відновленню відносин з Російською Федерацією та “план політичного і економічного розвитку України”. Він передбачає, що Росія “буде гарантувати безпеку” на Донбасі, а Захід, в свою чергу, визнає право РФ на окупований Крим, хоча формально не визнаватиме півострів частиною Росії.
Схожу пропозицію, тільки більш докладний, публікувалося і в журналі The National Interest (Кіссінджер входить до експертної ради видання). Його суть також зводилася до здачі Криму в обмін на припинення війни на сході України.

Фото: EPA

План Пінчука

Тоді ж, в грудні 2016- го, в американському The Wall Street Journal вийшла стаття українського бізнесмена Віктора Пінчука “Україна повинна піти на болісні компроміси заради миру з Росією”. Серед таких “компромісів” Пінчук називав відмова від наміру вступити в Європейський союз і НАТО, а також відмова від домагань на Крим. У статті говорилося, що Пінчук підтримує думку, що “Крим є частиною України і повинен бути повернений”, але півострів “не повинен стояти на шляху угоди, яка завершить війну” на Донбасі.

Фото: yes-ukraine.org

Позиція України

 Всі пропозиції, пов’язані з відмовою від прав на Крим, українська влада відкидала. Так, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, кажучи про плани Кіссінджера і Пінчука, відзначала: “Вони врахували інтереси США і РФ, Трампа і Путіна, але забули про ключове – про позицію українського народу. А народ не збирається капітулювати і відмовлятися від євроатлантичної інтеграції, щоб заспокоїти Європу і РФ. […] Повинен же хоч хтось нагадувати старої багатій Європі про принципи. А сьогодні європейські принципи захищають українські хлопці на Донбасі “.

За матеріалами /gordonua.com/.

Загрузка...

Post Comment