Музика Події Соц мережі

Відома українська телеведуча спровокувала мовний скандал на ТБ та обурила мережу

Українська ведуча Василиса Фролова в ефірі програми “Деталі” на телеканалі “Прямий” дозволила собі гучні та агресивні висловлювання проти українських пісенних квот на радіо.

Інцидент стався 8 листопада в ефірі програми, випуск якої опублікований на YouTube-акаунті цього телеканалу.

Під час телефонного з’єднання з нардепом “Народного фронту”, заступником голови фракції і головою парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторією Сюмар, ведуча некоректно вела себе, перебивала і зазначала, що всі її знайомі музиканти негативно ставляться до квот.

Підтримував Фролову і її колега Сергій Дойко. В ефірі ведучі вимагали від нардепа назвати імена нових українських виконавців, про яких стало відомо завдяки квотам.

Щодо інциденту в прямому ефірі на своїй сторінці в Facebook висловився експерт комісії з розповсюдження і демонстрації фільмів Сергій Оснач. Він звинуватив ведучих у непрофесіоналізмі.

“Вважаю це кричущим порушенням журналістських стандартів та етики. Також Фролова озвучила неправдиву інформацію, ніби слухачі через квоти менше слухають радіо і тікають в інтернет. Це банальна брехня, адже перехід слухачів у онлайн є загальносвітовою тенденцією. І дослідження в Україні показують, що за час дії квот відсоток радіослухачів майже не зменшився”, – зазначив Оснач.

Відповіді від Василіси Фролової довго чекати не довелося. Ведуча приєдналася до обговорення ефіру на сторінці Оснача. За її словами, введення квот на радіо – помилка, адже українців позбавили права вибору, нав’язавши український контент.

“Можете звинувачувати мене в чому завгодно, але мій меседж простий, як “ріг будинку” – забороняти і нав’язувати не можна. А нових українських виконавців, на яких треба було б звернути увагу, на жаль, в ефірах дуже мало. Вікторія, на жаль, так і не назвала імена нових виконавців, яких вона відкрила саме завдяки квотам”, – написала Фролова.

При цьому користувачі мережі виявилися незгодними із заявою Фролової, зазначивши появу багатьох нових україномовних виконавців.

“Так купа виконавців. Я вже більше 30 нових імен почув і стали частіше крутити тих, які були відомі давно”, “Sonya Kay, Христина Соловій, Eyva, Рія, Ivan Navi, Dilemma, Хас, Настя Знікає, NaVsi100, Дарина, Ilib, і це поки ті, що перші прийшли в голову”, – пишуть користувачі мережі.

Vasilisa Frolova, те, що їх мало в ефірах, не означає, що їх немає. Люсі, VНОЧІ, Фranko’, LUKA, LUMIERE, ZEFEAR, EPOLETS, LAUD – це ті, кого я слухаю щодня (на додачу до тих, кого згадав Юра в першому коментарі). Плюс ще купа виконавців, які співали російською, а тепер у них з’явилися й українські пісні (TAYANNA, наприклад, або Lucky4). А відродження Dilemma? Ви якщо не в темі, то хоча б не ганьбіться такими заявами.

“Пані Валькова”, “Gogol Bordello”, Кирил Туріченко, Нічлава і багато інших. Друга справа, що самі ведучі на радіо не хочуть чути нових виконавців

Загрузка...

Post Comment